מה זה ביובית?

מה זה ביובית?

עשרה דברים שלא ידעתם על הביובית

 

הביובית היא כלי רכב גדול שאנחנו רואים לעתים ברחובות ליד ביתנו או במרכז העיר בטיפולים כאשר אין לנו באמת מושג מה היא עושה. בכלי העצום הזה שמצריך כוח אדם יחסית מינימלי ומבצע מגוון רחב של פעולות הרבה יותר שימושי ממש שנדמה לכם והתלות בה הכרחית ביותר. 

1. מצריכות אישור של המשרד להגנת הסביבה. הן אמורות לשאוב שפכים רעילים ממי הביוב וכאשר יש שימוש בביובית לא מאושרת, יש חשש לדליפת חומרים מסוכנים ולזיהום הסביבה

 

2. למרות שביוביות נראות לנו כמו כלי רכב כל יכולים, יש מגוון רחב של דגמים ולא כולן יכולות לתפעל את כל הבעיות. ממש כמו מכוניות יש דגמים חדישים יותר וחדישים פחות.

 

3. יש נמוכה ויש גבוהה יותר שהיא למעשה הביובית שככל הנראה פגשנו ברחוב. הנמוכות יכולות להיכנס לחניונים ולבצע שאיבות במקומות נמוכים וקשים להגעה. 

 

4. הן מסוגלות לפתוח קווי ביוב על ידי הזרמת מים בלחץ גבוה מאוד. כמו כן, מסוגלות לשאוב כמות גדולה של מים במהירות מסחררת.

 

5. ללא ביובית יהיה קשה מאוד לתחזק מערכת ביוב. הן לוקחות חלק מהותי ביותר בתחזוקה ובטיפול בבעיות.

 
 

6. לא רק עיריות, מפעלים ומוסדות גדולים משתמשים בשירותים אלו, אלא גם אנשים פרטיים כמו למשל במקרה ויש הצפה במרתף או בעיה נקודתית בביוב.

 

7. לא כל חברת אינסטלציה מחזיקה ביובית. יש צורך בידע בהפעלה שלה, בהכשרה מתאימה ובניסיון רב שנים בתחום. 

 

8. הן נוסעות ככלי רכב רגילים אך לא כולן יכולות להיכנס לכל כביש. למשל בכבישים מהירים כנראה לא תמצאו אותן כיוון שהן איטיות מידי.

 

9. לפעמים נתקלות בבעיות כמו של כל כלי רכב אחר, החל מתקר בגלגל או בעיה במנוע ולכן מושבתות עד לתיקון.

 
10. שירותי הביובית: שאיבת בורות ספיגה, שומן, ביוב והצפות. פתיחת סתימות בצנרת ושטיפת הצנרת וקווי הביוב. פינוי פסולת מבורות ועוד. 

שימוש בביובית לבדה אינה פתרון מספק

שימוש בביוביות מתקדמות אמנם יכול להיות הצעד לפתרון הבעיה, אך היא לבד לא מספיקה אלא יש צורך בידע וניסיון של המפעיל. רק בשילוב של השניים הבעיה תיפתר במהירות ובמקצועיות 

שאיבת בורות ביוב
לקבלת מידע נוסף אודות שירותי הביובית שלנו ולהזמנת עבודות מקצועיות –צרו עמנו קשר ונדאג להגיע במהירות.
לוגו ביובית
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *