מפריד שומנים לביוב

מפריד שומנים לביוב

צנרת הביוב הביתית והעירונית מתמודדות עם שלל חומרים וסוגים שונים של פסולת אשר מגיעים אל קווי הצנרת בדרכים שונות- מאסלות, ניקוז כבישים, מסעדות, מדיחי כלים, השקיה ועוד. לכל סוג פסולת דרך שונה בה צריך לטפל בה בכדי לפנותה לחלוטין וכל סוג של פסולת עלולה ליצור בעיות שונות בצנרת הביוב. אחד מהחומרים הקשים ביותר לטיפול הינו שומן, אשר קשה ביותר לנקות והוא נוטה להצטבר בדפנות הצינורות עד יצירת סדקים או חסימה מוחלטת שלהם. 

מה זה מפריד שומנים?

מפריד שומנים הינו מתקן אשר אליו זורם הביוב מבית או עסק מסוים בטרם הוא מגיע לקווי הביוב העירוניים. במתקן זה מתבצעת הפרדה בין הפסולת הכללית בביוב לבין הפסולת השומנית, ורק לאחר הפרדה זו נמשכת הזרימה אל הביוב העירוני. הפסולת השומנית אשר נאספת במפריד השומנים ממשיכה לאחר מכך לזרום בדרך כלל אל בור שומן.

איך הוא עובד?

כיום מפרידי שומן פועלים במגוון רחב של דרכים, אשר מאפשרות התאמה של מכשירים מסוג זה לכל בית ועסק ואף לקווי ביוב גדולים יותר כגון קווים עירוניים. למרות האמור, כל המפרידים פועלים על אותו עיקרון מנחה והוא ששומן צף על פני שאר הפסולת של הביוב. את הביוב אוספים למיכל ייעודי או לבורות רקב, שם השומן צף עם הזמן מעלה ובעזרת משאבה ניתן להעביר אותו אל בור השומן. 

כיצד מנקים שומנים בביוב

גם בקווי ביוב גדולים יותר ניתן לעשות שימוש במפריד שומנים, כאשר ערים רבות ומפעלי תעשייה שונים מתחזקים באופן קבוע בורות רקב ובורות שומן המאפשרים הפרדה בין השומנים בביוב לבין שאר הפסולת. לאחר מכן השומן שנאסף מועבר למכונים ייעודיים אשר יודעים כיצד להתמודד איתו, לפרק אותו למרכיביו ולאפשר שימוש חוזר בשומן זה לצרכים שונים כגון צרכים תעשייתיים. 

שימוש נכון במפריד שומנים יכול לסייע לנו לשמור על הסביבה והצנרת

מפריד שומנים הינו אחד הכלים היעילים ביותר בשמירה על קווי ביוב תקינים, וכן הוא מסייע לנו לצמצם עד כמה שניתן את המפגעים הסביבתיים הנובעים מפיזור השומן בביוב העירוני. עמוס שירותי ביוב וצילום קווים הינה חברה המתמחה בתחום הביוב ואשר מציעה מגוון רחב ביותר של שירותים בתחום זה כגון – התקנת מפרידי שומן, שאיבת בורות שומן, שירותי ביובית טיפול בתקלות ביוב הנובעות מהצטברות שומן ועוד.

לוגו ביובית
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *