מצלמה תרמית לאיתור נזילות

מהי המצלמה התרמית?

מצלמה תרמית היא אחת המצלמות היעילות ביותר שיש וכנראה אתם מכירים אותה בעיקר משימושים משטרתיים או צבאיים. מצלמה זו למעשה קולטת את הקרינה התת אדומה שכל חומר פולט וכך אנו יכולים לקבל תמונה בדיוק רב, לפי צבעים. הצבעים מסמנים עד כמה החומר שהמצלמה קולטת חם, זאת לפי גוונים של בהיר או כהה על סקאלה מוסכמת של צבעים. כך למעשה אפשר לאתר גם נזילות כאשר איתור הנזילה מתבסס על כך שהמים שיוצאים מהצנרת יהיו בהכרח פחות חמים מאשר המים שזורמים בצנרת, זאת כיוון שהמים שיוצאים ממנה מאבדים חום לסביבה ואינם עוד במערכת סגורה.

כיצד המצלמה התרמית מאתרת נזילות?

צילום תרמי לאיתור נזילות נעשה באמצעות מצלמה חיצונית לחלוטין, שלא כמו מצלמות סיב אופטי או רובוטיות שנכנסות אל הביוב. מצלמה זו מופעלת מחוץ לביוב כאשר יש להביט דרכה על האדמה וכך ייפרסו בפניכם תעלות וצינורות הביוב. 

המצלמה תוכל להמחיש היטב לצוות מקצועי האם יש זרימה בצינור והאם יש נזילה כלשהי. כאשר יש נזילה יראו זאת בבירור וכך למעשה אין צורך לבצע שום פעולה כירורגית באדמה כדי לגלות את הנזילה, וכמובן שאפשר לדעת באופן די מדויק מה מיקום הביעה ומה החומרה שלה. כך אפשר לחסום זמן רב וזה מה שנותן את היתרונות הרבים של השימוש בה.

מה היתרונות של שימוש במצלמה תרמית?

  • שימוש במצלמות תרמיות יכול להיות מעולה בעיקר בגלל שאין צורך לחפור או לקדוח בקיר או באדמה. יש לא מעט מקרים בהם אין מנוס מקידוח באדמה למציאת בעיית הביוב, אך עם מצלמות תרמיות אלה הסיכוי שזה יידרש הרבה יותר קטן. הן מוצאות את הבעיה במהירות ובדיוק רב, כך שאין צורך לוודא בעוד שיטות את מיקומה המדויק של הבעיה או את החומרה שלה.
  • לא רק שמצלמה זו יכולה לגלות סתימות או נזילות במערכת הביוב, היא יכולה לעשות זאת בזמן קצר במיוחד. תוך כמה דקות ספורות יהיה ניתן לדעת הכול על מערכת הביוב ולמפות אותה לפי זרימת המים שנתפסת בעדשת המצלמה. יחד עם זאת, איתור נזילות עם מצלמה תרמית גם בקווי הביוב וגם בצנרת הבית יכולה להיות הרבה יותר זולה בגלל משך הזמן הנמוך ואי הצורך לחצוב בקיר או באדמה. כך כולם מרוויחים כולל הצרכנים.

סרטון המדגים את פעולת המצלמה

איתור נזילה בבית ובמערכת הביוב

בסופו של דבר נזילה זו נזילה והפתרון הזה ישנה לחלוטין את חיי כל הצרכנים שמתחזקים את הבית. אם אתם מתחזקים את הבית אתם בוודאי זוכרים שלפני כניסת המצלמה התרמית לשוק איתור הנזילות והבעיות במערכת הביוב, היה צורך לבזבז כסף רב על הבדיקה. כיום אפשר לבדוק הכל עם מצלמה תרמית במחיר משתלם לכל כיס כאשר יש אפשרות גם לבדוק את האיטום בגג הבית זאת על ידי קליטת הלחות שיש בו לפי צבעים על גבי המסך.

זה הזמן לאתר נזילות עם הטכנולוגיה!

חברת עמוס שירותי ביוב מציעה את השירותים שלנו לכל המגזרים וזה כולל שילוב של הטכנולוגיות הכי מתקדמות. לנו יש את הכלים הכי מתקדמים שיש שילמו את הביוב שלכם ברמה הכי יסודית להבנת כל בעיה כמה שיותר מהר. זה הזמן להבין מהו שירות איכותי באמת, כאשר גם המחיר יהיה הוגן, אז פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם לכל בעיה ושאלה! 

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם