אחוז שיפוע צנרת ביוב

מאוד לא פשוט להתקין מערכת ביוב ואפילו אם אתם רוצים להתקין צינור אחד, יש מגוון רחב של פרמטרים להתחשב בהם. אחד מהפרמטרים החשובים ביותר הוא אחוז השיפוע של הצינורות. מדוע זה כל כך חשוב? כיצד נדע מה השיפוע הנכון? מה משפיע על אחוז השיפוע? הנה כמה פרטים בנושא.

מהו אחוז השיפוע של הצנרת?

אחוז השיפוע של צנרת הביוב הוא בין 1-5%. ההתייחסות לשיפוע אינה עניין מובן מאליו וממש לא נתון אקראי אלא היא התקבלה אחרי חישובים רבים של מיטב המהנדסים. למעשה מי שקובע אותו הוא תאגיד המים שאחראי בין היתר גם על קווי הביוב, ולא רק על הזרמת המים בצינורות אל הבתים והעסקים השונים. אחוז השיפוע חייב להיות בטווח הזה, כי אם תהיה מידה לא נכונה זה רק עניין של זמן עד שיצוצו כל מיני בעיות.

תקן לאחוז השיפוע של צנרת הביוב

האחוז מעוגן למעשה בתקן. בכל פעם שתותקן מערכת ביוב מחוץ לטווח של אחוזי השיפוע למעשה יש כאן מעבר על התקן. כאשר יש אינסטלטורים שמתעסקים במערכת הביוב והם מתקינים את המערכת יש צורך לבדוק את התקן של המערכת שנבנית בין היתר לפי אחוז השיפוע ולא רק בגלל שמדובר בנהלים אלא בגלל שאי עמידה בטווחים למעשה תיצור לכם בעיות רבות בהמשך, ואז כבר יהיה קשה מאוד לתקן זאת. מה שאתם צריכים לעשות זה לעבוד עם צוות אמין ומנוסה שידאג לכך שהמערכת שלכם תעמוד בכל התקנים ואז לא תצטרכו להתעכב בקבלת אישורים שונים.

צנרת ביוב

מתי חשוב להתייחס לשיפוע?

ההתייחסות לשיפוע של צנרת הביוב משמעותי מאוד כאשר מתקינים את המערכת. התקנת המערכת יכולה להיות מלאה, כלומר התקנה של צנרת ביוב מאפס כאשר בונים בית, עסק או מפעל מסוים ממש מההתחלה לפי תכנון קפדני מראש, או כאשר מוסיפים יחידת דיור או מחליפים צינור ביוב מסוים. חשוב מאוד להתייחס לשיפוע באופן מדויק וזה כולל מדידות רבות ולא רק הערכות. אי אפשר לזלזל בכך כיוון שברוב המקרים הגעה לצינור הביוב לאחר מכן יכולה להיות קשה מאוד עד בלתי אפשרית. רוב הטיפולים במערכת הביוב כיום מתבצעים ללא קידוח או חפירה ושיפוע אי אפשר לתקן.

מה משפיע על אחוז השיפוע?

נשאלת השאלה מי קובע את האחוז המדויק. בסופו של דבר האחוז המדויק מושפע מפרמטרים רבים כמו למשל קוטר הצינור. ככל שהצינור בעל קוטר עבה יותר יש צורך שהשיפוע יהיה חד יותר, כך אפשר למנוע מהמוצקים שיזרמו בצינור לשקוע. כמובן שיש צורך להתחשב גם בסוג הצנרת ואת מה בדיוק היא מחברת, כיוון שכל אלו יכולים לגרום לסתימות שונות שיעשו צרות צרורות לאחר מכן.

בחירת צוות אמין ומקצועי

כדי לא לטעות בבחירת אחוז שיפוע צנרת ביוב וכדי לעבוד לפי התקנים, יש צורך לבחור בצוות מיומן. אם אתם צריכים להקים מערכת ביוב חדשה או להחליף את הישנה אתם צריכים לבחור בקבלן בעל המלצות וכך לא תצטרכו לדאוג לכך.
למידע נוסף צרו קשר עם חברת עמוס שירותי ביוב

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם