מידע מקצועי

החלפת צנרת ביוב

החלפת צנרת ביוב היא אמנם לא הפעולה הכי נפוצה בתחום אך ללא ספק היא המסובכת ביותר. למעשה והיא יכולה להשליך על עתיד פעולתה של המערכת באופן ניכר. זה הזמן להבין כיצד מתבצעת ההחלפה, מי יכול לבצע אותה, כמה זה עולה ומה ההכנות הנדרשות.

מתי צריך להחליף צנרת ביוב?

החלפת צנרת ביוב חיונית כאשר חלק אחד של המערכת כבר אינו תקין. מערכת הביוב אולי מוכרת לכם בתור צינורות על גבי צינורות אך מעבר לכך יש גם חיבורים ומשאבות שלעתים הם אלו שיהיו תקולים. בכל מקרה כאשר יש חלק לא תקין יש צורך להחליף אותו כאשר לא תמיד פעולה שאינה כירורגית יכולה לעזור. במקרים מסוימים יש אפשרות לתקן נזילה מסוימת בלי לבצע החלפה של החלק פיזית אך יש מקרים רבים בהם זה לא באמת אפשרי, בעיקר כאשר מדובר בחלק צנרת גדולה מאוד. 

מי יכול לבצע את ההחלפה?

את ההחלפה של כל חלק בצנרת הביוב יכול לבצע רק צוות אינסטלציה מוסמך. אם מדובר על חלק קטן יחסית אז אינסטלטור יכול לעזור אך כאשר מדובר בחלקים גדולים ומשמעותיים יש צורך בצוות ביובית. במקרים מסוימים יהיה צורך גם בחפירה וקידוח כדי להחליף את החלקים כאשר במצבים אלו כבר מדובר בחלקים גדולים באמת שלהם הרשות המקומית תדאג. 

כיצד מתכוננים להחלפה?

לפני שמתחילים לחפור באדמה או לחצוב בקיר יש צורך לוודא שלא פוגעים בשום דבר. למשל, יכול להיות שהחציבה בקיר תפגע בחוטי חשמל שעוברים בו או שהקידוח באדמה יפגע בצנרת ביוב אחרת. למעשה יש צורך בעבודה מקצועית במיוחד שתעבוד לעתים גם לפי שרטוטים של המקום, כאשר הצורך בכך יגדל ככל שההחלפה תהיה מורכבת מידי. כמו כן יש צורך להכין את כל המחברים, השסתומים וחלקי הצינורות מראש כדי ששום דבר לא ייחסר כאשר כבר תתחיל העבודה עצמה.

כיצד מחליפים צנרת ביוב?

החלפת צנרת ביוב נעשית בצורה זהירה במיוחד כאשר זרם המים מנותק. יש צורך תחילה להבין היכן יש נזילה או להבין מה החלק הבעייתי, כאשר לעתים מדובר בפעולות שיפור תשתיות. שיפור תשתיות למעשה יגדיל את הניקוז במקום וימנע הצפות בהמשך, מה שהולם מדינה מודרנית ומפותחת כמו ישראל.

כמה עולה להחליף צנרת ביוב?

העבודה יכולה לקחת כמה שעות ארוכות, אולי זה נשמע לכם ארוך אך לא מדובר בפעולה פשוטה וככל שהצוות יהיה מנוסה יותר כך הוא יסיים מהר יותר ובלי טעויות. מחיר החלפת צנרת ביוב יכול לעלות החל מ-400 שקלים לחלק אחד קטן ועד אלפי שקלים, תלוי מה בדיוק צריך להחליף.

אנחנו כאן בשבילכם

לכל בעיה במערכת הביוב אתם מוזמנים לפנות אלינו, אנו בעמוס שירותי צילום צנרת נגיע אליכם במהרה על מנת להעניק לכם את השירות הכי אדיב ומקצועי שאי פעם תראו! אז צרו קשר עוד היום וקבלו מאיתנו הצעת מחיר משתלמת.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם