טופס 4

לבנות את בית החלומות לעיתים הוא לא חלום בכלל. גם לאחר שהבית נבנה, יש צורך באישורים מיוחדים המעידים על תקינותו והתאמתו למגורים, על מנת שיהיה אפשר לגור בו. אחד מהאישורים האלה הוא טופס 4.

מהו טופס 4?

טופס אישור אכלוס או בשמו העממי טופס 4, הוא טופס המהווה רשמית אישור אכלוס למבנה במדינת ישראל. הוא תנאי קדם לשימוש במבנה, ולכך שקיים באופן תקני ומספק אספקת חשמל מתאימה, קווי מים, ניקוז, צנרת וביוב, ותשתית טלפון. בכדי לקבל טופס 4 יש לעמוד במספרהוכיח כי לא נשקפת סכנה למשתמשים הצפויים במבנה ושניתן להשתמש בו למטרה המוצהרת שלשמה נבנה.

בפועל טופס האכלוס הרשמי הוא "תעודת גמר לבניין", המכונה גם טופס 5, אך נפוץ למעשה שטופס 5 הוא "חותמת גומי" לאחר קבלת טופס 4.

כאמור, אחד התנאים הוא תשתית מים תקינה. במהלך בניה של בית פרטי – וילה או בית רב קומות השלב הראשון הוא שלד הבניין. בתוך השלד מכניסים צינורות ביוב וניקוז מי גשם ולאחר מכן יוצקים אותם בתוך העמודים או שהם נמצאים בקירות המבנה. כל שלב בבניה מהווה סכנה לצינורות הללו ויש צורך לצלם את כל הצנרת בבית חדש כדי לבדוק שכל אחד מבעלי המקצוע שעבד בדירה לא גרם נזק לאחד מהצינורות. בדיקה זו חייבת להתבצע כמובן לפני איכלוס ומומלץ תמיד שהקבלן המבצע יעשה אותה לפני שכל קבלני המשנה שלו מסיימים את עבודתם כדי שאם יש נזק הם יצטרכו לשאת בהוצאות התיקון.

כאן אנו עומדים לרשותכם עם הציוד המתקדם שעומד לרשותנו – רובוט לצילום קוי ביוב עם ראש מסתובב 360 מעלות מתוצרת RIEZLER גרמניה הכולל מד שיפוע ומד מרחק ומצלם את קוי הביוב במערכת תיעוד במעגל סגור. בנוסף, יש לנו מערכת צילום נוספת מתוצרת גרמניה RIEZLER הכוללת ראש מסתובב 360 מעלות ומערכת דחיפה המתאימה לצנרת ורטיקאלית ומתעדת במערכת במעגל סגור את מהלך הצילום של הצנרת. מערכת זו מיועדת גם לתיעוד צנרת תלויה בחניונים כשאנו משחילים אותה דרך נקודות ביקורת או דרך אסלות כדי לבדוק לפני איכלוס. לאחר הצילום הלקוח מקבל דיסק און קי עם כל הקטעים שצולמו לפי תוכנית שסופקה לנו כדי שלמזמין תהיה התמצאות מלאה על איזה קטעים בעייתיים מדובר ובאיזה קטעים צריך לטפל.

לאחר סריקה ותיקון יש צורך בניקוי וחיטוי הצינורות, על מנת שיהיו ראוים למעבר מים המשמש לשתייה או למקלחת. פעולה זו כוללת החדרה של סודיום היפו-כלוריד לצנרת המים ולאחר תהליך של כשעתיים מבוצע סחרור למערכת המים בסיומו מבוצעת שטיפה למערכת המים עד לפירוק כל חומר החיטוי. בסיום העבודה ניתן לשלוח דגימה של המים למעבדה מאושרת של משרד הבריאות לדגימת איכות המים.

לאחר וידוא תקינות הצנרת יונפק ע"י החברה טופס אישור ביצוע ניקוי וחיטוי צנרת מי שתיה ודו"ח מעבדה בהתאם.

מעוניינים לקבל טופס 4 בצורה מהירה וללא תיקונים ועיכובים? צרו איתנו קשר.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם