כרסום בטון ושורשים

כרסום בטון ושורשים בתוך צינורות ביוב וניקוז מי גשם

דרישה לכרסום נוצרה עקב בעיות של :

1. חדירת ברזל לתוך קו ביוב
נגרם או מרשלנות או בזדון כשנדרש מאיתנו לכרסם את הברזל שבולט לתוך הקו כדי שלא יפריע לזרימת הביוב ולאחר מכן לעשות תיקון מקומי בשיטת ההטלאה כדי למנוע נזילה של ביוב מחוץ לצינור.

2. נשפך בטון לתוך קו ביוב או ניקוז

נגרם בזדון או בשוגג וגורם להקטנת קוטר הצינור ונגרמות עקב כך לסתימות בקו . יש מקומות שלא ניתן לחפור את הקו כמו עמודים או שהצינור קבור עמוק באדמה ואז אנו מכרסמים את הבטון ופותחים מעבר למים. 
ולהשתדל לא לפגוע בצינור בכלל כדי למנוע נזקים נוספים.

3. עיוות בצינור ביסודות הבניין
נגרם בדרך כלל בזמן יציקת שלד הבניין ועקב חום של הבטון לפעמים מתעוותים הצינורות ויש לכרסם את הצינור ואת הבטון שעוטף אותו. להחזיר את קוטר הצינור לקוטרו המקורי וליצור צינור חדש על ידי תיקון פנים צנרת בשיטת ההטלאה לפי גודל הכרסום שעשינו.
ניתן לעשות תיקון פנים צנרת עד לאורך של 5 מטר בתיקון אחד.

4. שבר בצינור
יש כמה סוגי שברים:
1. שבר בלי תזוזה –צינור קיבל מכה מכלי הנדסי ונוצר בו חור או בלאי טבעי בצינורות בטון ואסבסט .
ואז מכרסמים את החלקים שמפריעים ליצור קוטר מושלם לצינור ולאחר מכן עושים תיקון פנים צנרת בשיטת ההטלאה.

2. ריסוק של הצינור עקב פגיעה של כלי הנדסי ואז יש חתיכות של צינור בולטות לתוך הצינור וגם שברים שמונחים על קרקע הצינור . ישנם מקרים שהצינור מרוסק לגמרי ואז יש חתיכות שמפריעות גם לזרימה ואז יש לכרסם אותם לשטוף את הקו ולאחר מכן לשרוול אותו מחדש.

5.צינור 2 צול בולט לתוך קו ביוב ראשי
אינסטלטור הוציא התחברות של צינור 2 צול לתוך קו ראשי ורטיקלי או אופקי של ביוב והצינור בעצם חוסם מעבר של מגבונים ונייר טואלט וגורם לסתימות.
יש לכרסם את הצינור עד החיבור שלו לצינור הראשי כדי לאפשר מעבר חופשי של ביוב.

6. בורג בתוך קו
עקב עבודות חיפוי קיר באבן –נגרם בגלל שהאינסטילטור לא סימן את צינור הניקוז או הביוב לקבלן חיפוי האבן ואז קבלן האבן קודח חורים בקיר החשוף ומכניס בורג גמבו לתוך הקדח וכך מחזיק את הרשת שעליה מחזיקים את אבן החיפוי לעיתים הבורג בולט סנטימטר ולפעמים גם נכנס מצד לצד של הצינור יש לכרסם את הבורג כי הוא יגרום לחדירת מים לתוך המבנה אם לא נכרסם אותו ולאחר מכן נשרוול מקומי את החור שנוצר.

7. גומיה שיצאה מהמקום ונתפסים עליה מגבונים שגורמים לסתימה או לנזילה
גומיה שלא הותקנה כראוי וברחה מהמגרעת שבתוכה היא יושבת גורמת לסתימות או לנזילת מים מהחיבורים
של הצינור ויש לכרסם אותה ולאחר מכן לתקן עם תיקון פנים צנרת.

8. מרווח בין חיבור של צינורות עקב חיבור לקוי של האינסטלטור גורם לבריחת מים למבנה או לקרקע הבית ויש לכרסם את החול והאבנים שנכנסו למקום זה ולאחר מכן לשרוול בתיקון מקומי.

9. אבן שנפלה לתוך צינור יש לכרסם אותה כדי לתת מעבר חופשי של מים או ביוב.

10. בקבוק שנפל לתוך צינור יש לכרסם אותו ללא גרימת נזק לצינור כדי למנוע סתימות בקו.

11. קרש או ברזל בניין שנפל לתוך צינור
נכנס לקו בשוגג או במזיד ויש לכרסם אותו כדי לתת מעבר חופשי של מים בקו.

12. עיוותים בחיבור בין צינורות שנדרש ליישר כדי לתת מעבר חופשי של ביוב נוצר עקב עבודה לקויה וגורם לעצירת המשקעים שזורמים בקו כמו מגבונים ונייר טואלט לאחר הכרסום ויישור החיבורים יש לתקן מקומי עם שרוול מקומי כדי למנוע נזילות לבניין.

13. חיבור צינור בצורה לא תקנית על קו הביוב מצוי מאוד בשכונות ישנות –התחברויות לביוב בצורה פיראטית –גורם לסתימות –מכרסמים את הצינור הבולט ובכך מונעים סתימות.

14. מעיכה בצינור מאבן חיצונית שלוחצת על הצינור – מצוי מאוד בקווים שטמונים בקרקע עקב כיסוי לקוי של הקו ללא מצע חול חלק לפני כיסוי באדמה  מקומית . גורם לבעיות בזרימת המים בתוך הצינור .לאחר הכרסום נדרש לשרוול כדי למנוע חלחול מים לקרקע.

אורך התיקון נע בין 20 סנטימטר עד ל5 מטר וניתן לעשות קטעים בחפיפה כשכל קטע מכסה 5 מטר בעזרת בלונים יעודיים באורכים שונים החל מ0.50 סנטימטר עד לאורך של 5 מטר.

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו

ונשמח לספק לכם שירות מתקדם ומהיר ככל שרק אפשר!
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם