מצלמת ביוב

אולי לא שמעתם על מצלמת ביוב ואולי נדמה לכם שהמצלמה הזו לא תהיה רלוונטית לחייכם, אל היא יכולה להיות זו שתחזיר את שגרת חייכם להיות תקינה.

אז מהי בדיוק מצלמת ביוב? כיצד היא פועלת? מדוע היא כה הכרחית? כמה היא עולה ומאיפה קונים? התשובות כאן לפניכם.

מהי מצלמת ביוב ולמה היא שימושית?

זאת למעשה מצלמה שאמורה לצלם את הביוב ממעמקיו כאשר לעתים רק בדרך זו ניתן להבין מה מקור הבעיה שבו. 

יכול להיות שיש נזילה ממערכת הביוב, יכול להיות שיש סתימה עיקשת וצוות הביובית לא מצליח להבין מאיפה היא באה או היכן היא ממוקמת בדיוק, יכול להיות שיש שורשים שחדרו לביוב ומצריכים צילום של קווי הביוב באיכות טובה כדי שיהיה ניתן לחתוך אותם בקלות בלי פעולה כירורגית שדורשת חפירה באדמה והחלפת החלקים הרלוונטיים בצנרת. 

מצלמת הביוב הופכת להיות הכלי השימושי ביותר לפתרון בעיות בקווי הביוב ולכל אינסטלטור שמתעסק בתחום יש אחת כזו לפחות.

ברזל שנתקע בצנרת המצריך כרסום ביוב

דוגמה למצלמת ביוב

אילו סוגי מצלמות קיימות

  • המצלמה הטובה מכולן היא המצלמה הרובוטית. מצלמה זו יכולה לנוע בשלט רחוק ולמעשה התפעול שלה מצריך מיומנות רבה שאין לכל אחד. המצלמות יכולות לבצע מגוון רחב של פעולות ייחודיות כמו צריבת חלקי צינורות, שליחת מיקום מדויק, תצלומי תקריב וכולה.

 

  • מצלמות צינור מוכרות מאוד גם הן בפתרון בעיות ביוב ובניגוד למצלמות רובוטיות הן מחוברות בכבל. מצד אחד של המצלמה יש סיב אופטי דק במיוחד שיכול להאיר ולשדר תמונה באיכות טובה, מהצד השני יש צג.

 

  • מצלמות תרמיות יכולות לשדר תמונה לפי טמפרטורה וכך ניתן להשיג את המידע הנחוץ לגבי מיקום סתימה או נזילה מסוימת.

כיצד משתמשים במצלמת ביוב?

השימושי במצלמות ביוב יכול להיראות פשוט אך למעשה הוא מסובך ומורכב. כמו שהשימוש משתנה לפי סוג המצלמה אך בכל מקרה יש צורך בהכשרה מקצועית כדי להצליח במשימה. מצמות תרמיות למשל לא ידרשו כניסה למערכת הביוב ברוב המקרים אלא יתצפתו על הנעשה מעבר לאדמה וכך יהיה ניתן להבין האם יש נזילה או סתימה כשלהי. 

מצלמות רובוטיות יוחדרו אל צינורות הביוב ויופעלו משלט רחוק כאשר לתפעול נכון שלהן יש צורך בידע רב. מצלמות סיב אופטי או מצלמות צינור יוחדרו אל צינור הביוב ולאחר זמן מה תתקבל תמונה באיכות טובה ומשם המפעיל יזיז אותה לפי הצורך.

איפה אפשר לקנות את המצלמה?

מצלמת ביוב ניתן לקנות במגוון רחב של חנויות ייעודיות למוצרי אינסטלציה. יש חנויות כאלו גם באינטרנט וגם ברחבי הארץ כאשר מומלץ לקרוא היטב לפני שאתם בוחרים את סוג המצלמה וכמובן את המקום שבו תקנו. יש מצלמות רבות ומגוונות כמו שכבר יכולנו להבין למעלה, כאשר ההתאמה צריכה להיות לפי הצורך וכמובן לפי התקציב. 

לא תמיד מצלמה מסובכת בעלת אפשרויות רבות תהיה הנכונה ביותר עבור האינסטלטור ולכן חשוב לקרוא ולקבל מידע מהמוכרים בחנות או מידע טלפוני. קנייה מצלמת ביוב באינטרנט תהיה זולה יותר כמו כל דבר אחר בימינו ניתן לקנות גם מחנויות בחו"ל או בפלטפורמות מוכרות כמו למשל אלי אקספרס, איביי, אמזון וכן הלאה.

מי יכול להשתמש במצלמות ביוב?

רק בעלי מקצוע מוסמכים יוכלו להשתמש במצלמות ביוב ולכן חשוב מאוד שתבדקו היטב למי אתם קוראים. אם לא תבדקו שבעל המקצוע שמגיע אליכם, בין אם מדור על צוות ביובית שלם או על אינסטלטור, הפעולה לא תהיה חלקה ויכול להיות שהבעיה לא תיפתר במלואה או שתחזור בטווח הארוך. 

ההבנה של תצלומי המצלמה לא תמיד יהיו ברורים ויש צורך לפענח את מה שמוצג בצג, וכמובן שיש צורך בהסמכה לכך. תמיד תבחרו היטב את מי שמגיע גם אם אתם לחוצים זמן והבעיה חמורה במיוחד.

אצלנו בחברת עמוס צילומי ביוב, כרסום ושרוול צנרת ביוב יש צוות אשר יודע להשתמש במצלמה בצורה מקצועית.
מעוניינים לשמוע פרטים נוספים – צרו איתנו קשר!

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם