באנר עמוס צילום צנרת ותיקוני ביוב

סוגי משאבות

משאבות לצמצום מים ולסילוק שפכים מצויות בעיקר במרתפים. המשאבה מוציאה עודפי מים לניקוז הסערה או אל פני השטח של הנכס, על ידי שימוש במשאבות ניתן לסייע במניעת נזקי מים , במאמר זה  תקבלו מידע על אופן פעולתן של משאבות ועל הסוגים השונים הזמינים.

 

משאבות בור משמשות במרתפים לאיסוף מים עודפים ולא רצויים. המרתף ממוקם בדרך כלל מתחת לקו הביוב, המשאבה לוקחת פסולת ומים ומעלה החוצה . משאבות בור/קולחים נפטרות מעודפי מים במרתפים, הנגרמים על ידי גשם או הצפה. הם מונעים את איסוף המים .משאבות אלו דורשות צינור אוורור הפועל מחוץ לבית כדי להסיר את הגז והריח כתוצר לוואי מהפסולת.משאבות ביוב משמשות חדרי אמבטיה כדי להוציא נוזלים לבור ספיגה או למערכת ביוב אחרת. משאבות בור מתמודדות עם עודפי מים. משאבות ביוב מטפלות בביוב. הם אכן נראים דומים, ושניהם משמשים במרתפים ביתיים. שתיהן נחשבות למערכות ספיגה פנימיות. שניהם עם מיכל גדול.

מהי משאבת בור וכיצד היא פועלת?

המשאבה משמשת כדי לעזור לשמור על השטח יבש ולמנוע הצפה. כאשר  ביוב מתמלא במים, הוא מגיע לרמה שמוגדרת על המשאבה, מפעיל מתג ומפעיל אוטומטית את משאבת הביוב . רוב משאבות הביוב משתמשות במשאבה צנטריפוגלית כדי להעביר מים מתוך הביוב. המשאבה דוחפת את המים אל מחוץ לביוב, שסתום בצינור זה חוסם את זרימת המים חזרה פנימה ולכן המים זורמים לתוך צינור היציאה .

להלן הסוגים העיקריים של מערכות משאבת ביוב :

משאבות בור ראשיות : אלו הן המשאבה התפעולית העיקרית המשמשת לניקוז מים מבורות ומביובים ולמניעת נזקים לעסקים ובתים. שני סוגים של משאבות זמינים:

טבולה:

משאבות אלה המופעלות חשמליות משלבות את גוף המשאבה והמנוע. הם שקועים לחלוטין במים, מה שעוזר למנוע מהמשאבה להתחמם יתר על המידה, כך שהיא יכולה לפעול זמן רב יותר.

הדום:

משאבות ביוב אלו מותקנות על המנועים על גבי צינור ארוך מעל בור, כך שהם פחות רגישים לנזקי מים. הם אידיאליים עבור בורות קטנים יותר שאינם יכולים להכיל משאבת בור טבולה.

משאבות גיבוי:

אם אתה זקוק להגנת הצפות נוספת במקרה שהמשאבה הראשית שלך תפסיק לפעול, משאבת גיבוי יכולה לספק הגנה נוספת. הם מתחילים באופן אוטומטי כאשר המשאבה הראשית נכשלת ואינם משתמשים בכוח חשמלי. משאבות בור לגיבוי הן או מונעות על ידי מים או בעלות גיבוי סוללה.

משאבות משולבות:

משאבת בור מסוג זה משלבת משאבה ראשונית עם משאבת גיבוי המופעלת על ידי סוללה במערכת אחת. כמו משאבות גיבוי, אם המשאבה הראשית מתקלקלת או יש הפסקת חשמל, משאבת הגיבוי תופעל אוטומטית.

משאבות למערכות ביוב וספיגה

משאבות ביוב:

במקום לנקות את המרתף ממים, משאבות ביוב מעבירות פסולת מוצקה למערכת ספיגה או ביוב. משאבות מפליטות ביוב מותקנות לתוך אגנים במערכות ספיגה ושואבות כל פסולת שנאספה עד לקו הביוב הראשי.

משאבות מטחנה:

משאבות מטחנת ביוב טוחנות פסולת מוצקה לחלקיקים קטנים יותר כך שניתן יהיה לשאוב אותה למערכת ביוב.משאבת מטחנה תצמצם את פסולת האסלה הניתנת לשטיפה לכדי רפש טחון דק (המכונה מים שחורים) ותשאוב אותה אל בור הספיגה.

משאבות קולחים:

משאבות אלו נדרשות כאשר שדה הניקוז ממוקם גבוה יותר ממיכל האחזקה של המערכת שלך. על ידי שימוש בראש גבוה בשילוב עם לחץ גבוה, משאבות קולחים עוזרות להרים מים מבורות ספיגה.

משאבת חילזון/בורג:

  אידיאלית לטיפול בתמיסות, צמיגות, או תערובות דו או תלת פאזיות או כאשר יישומים דורשים יכולות הרמת יניקה משמעותיות.קצב זרימה כמעט קבוע ויכולת הרמת יניקה לטיפול בבוצת שפכים, תרחיפים, נוזלים שאינם ניוטונים. עיצוב המשאבה מתאים באופן אידיאלי גם ליישומי זרימה נמוכה עד גבוהה .

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו

ונשמח לספק לכם שירות מתקדם ומהיר ככל שרק אפשר!
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם