מידע מקצועי

סתימה בצנרת

אף אחד לא רוצה לסבול מסתימה בצנרת כאשר היא יכולה להיות קשה יותר ממה שנראה לכם. זה הזמן להבין כיצד נוצרת הסתימה, מה הבעיות שיכולה לגרום וכמובן מי יכול לטפל בה. המשיכו לקרוא את המאמר ותקבלו את התשובות.

איך נוצרת סתימה במערכת הביוב?

הסתימה יכולה להיווצר באופן הדרגתי או באופן פתאומי. באופן ההדרגתי היא נוצרת כאשר יש שמנים או שומנים שזורמים במערכת ולאט לאט הם יוצרים שכבה פנימית שמצרה את הביוב. אפשר להשוות את היווצרות הסתימה להיווצרות עורקים למי שמבין בעניינים הרפואיים. היא יכולה להיפטר על ידי שטיפת קווי ביוב בלחץ מים גבוה אך שיטה זו לא תעזור כאשר יש סתימה בגלל מוצקים שנסחפו אל המערכת. עלים או ענפים, שורשים בביוב שחדרו דרך האדמה, פסולת מוצקה שנכנסה אל הביוב וכן הלאה.

מה הבעיות שסתימה יכולה לגרום?

סתימה בצנרת ביוב יכולה לגרום לצרות רבות וקשות. הצרה הראשונה היא שתהיה כמובן הצפה, והיא זו שלמעשה פותחת דרך לעוד צרות רבות אחרות. כאשר יש סתימה הדרך שלה מים באופן טבעי נחסמת. מה המים יעשו? לפי חוקי הפיזיקה הם פשוט יחפשו מקום אחר לצאת ממנו. המים ייצאו מהמקום שבו יהיה להם את היציאה הכי נוחה כאשר היציאה שלהם יכולה לגרום להצפה קשה. ברגע שישנה הצפה מגיעות כל שאר הבעיות.

מי יכול לטפל בסתימה בצנרת?

כאשר ישנה סתימה בצנרת יש צורך להזמין צוות ביובית מקצועי. הוא חייב להגיע במהירות כדי לפתור את הבעיה כי כמו שכבר הבנתם מהספקה הקודמת, כל דקה שעוברת היא קריטית במיוחד עבור הטיפול. חשוב לזכור שהטיפול יכול להתבצע בכמה שיטות שעליהן עוד נרחיב בהמשך, אך חשוב מאוד לבחור את הצוות הנכון. יש מגוון רחב של חברות בתחום שיכולות להעניק לכם שירות אך השאלה היא כמה מהיר הוא יהיה והאם הוא יהיה אמין. שירות אמין מתבצע בצורה הכי טובה ומהירה שיש וכמובן במחיר הוגן. יחד עם זאת, יש צורך לספק אחריות על הטיפול.

אלו שיטות קיימות לפתיחת הסתימה?

כדי לפתוח סתימה בביוב יש צורך להשתמש באחת משתי השיטות. השיטה הראשונה היא שטיפה בלחץ מים גבוה כאשר פתרון זה יכול להיות מושלם גם כדי למנוע את הבעיה מלכתחילה. שיטה זו מזרימה מים בלחץ גבוה אל קווי הביוב כך שהם נשטפים, עד אשר הגורמים לסתימה נסחפים אל הצינורות בעלי הקוטר הגדול יותר. שיטה נוספת היא שאיבת ביוב כאשר שיטה זו שואבת את המוצקים אל הביובית עצמה, זאת הודות לעוצמת השאיבה החזקה ולקוטר הצינור הגדול שלה.

טיפול בסתימה חייב להיות מיידי

השירות חייב להיות באופן מיידי וזו הסיבה שצוותי ביובית עובדים 24 שעות ביממה. אמנם העלות בשעה מאוחרת בלילה או ביום מנוחה תהיה גבוהה יותר, אך אין לכם באמת ברירה אחרת. כל דקה שעוברת עוד מים מצטברים עד אשר הפגיעה תהיה קשה. אם מדובר בהצפה בעסק או במפעל הרי שהרהיטים שלכם ייהרסו, מערכת החשמל יכולה להיהרס והקיר והרצפה יהיו מלאים ברטיבות. 

לוגו עמוס שירותי ביוב
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם