מידע מקצועי

פתיחת סתימות בצנרת

איך נוצרות סתימות בצנרת?

סתימה בצנרת יכולה להיווצר מכל מיני סיבות כאשר חשוב לזכור שהגורם שגרם לכך יכול להשפיע גם על המורכבות שלה. ככל שהסתימה נוצרה מפריט יוצר מוצק כך יהיה קשה יותר להיפטר ממנו, כך גם ככל שהוא יהיה מקובע יותר. למשל, יש סתימות ביוב שנוצרות משורשים שחדרו לביוב ויהיה קשה מאוד לסלק אותם, כאשר סילוק כזה חייב להיות מלווה בניסור מדויק. אם מדובר על חיה, זה יהיה מצב פשט יותר לפתרון אך כמובן שזה יהיה מסובך יותר מאשר עיסת נייר טואלט שנדבקה ונתקעה בביוב. יכול להיות גם ששמנים ושומנים שנדבקו לדפנות הצנרת הם אלו שגורמים לסתימה.

מדוע סתימות ביוב חמורות במיוחד?

סתימות ביוב יכולות להיות חמורות במיוחד בגלל שהן עוצרות את הזרימה כולה. ברגע שיש צינור ביוב אחד שחסום, הוא יכול לגרור עצירה של כל המים שאמורים להתנקז דרכו באופן מלא. לא תמיד החסימה מלאה אך לעתים יש כאלה שלמעשה סותמות את כל זרימת המים ויוצרים פגיעות קשות למרות שחלק מהמים מצליחים לעבור. הסתימה משפיעה על הבית כולו ואם מדובר על מתאר עירוני אז זה חמור יותר ופוגע בכל הרחוב ואולי בכל השכונה. ברגע שלמים אין מאיפה לעבור הם יחפשו מקום אחר לעלות דרכו לפי חוקי הפיזיקה, ואז יהיו הצפות חמורות, ריחות רעים ומזיקים?

מי יכול לטפל בסתימות בצנרת?

אחרי שיש הצפה באמצע הרחוב ואולי אפילו בחצר, והריח של הביוב משתלט עליכם ואתם לא יכולים אפילו לנשום בקלות, אתם חייבים לקרוא כמה שיותר מהר לאנשי מקצוע שמתעסקים בפתיחת סתימות ביוב וככל שתקראו להם יותר מהר כך שגרת החיים שלכם תחזור לקדמותה ולכן לא כדאי להתמהמה. אין לכם כל יכולת לטפל בבעיה הזו לבד אלא אם מדובר בפתיחת סתימות בצנרת הביתית במקום שאתם יכולים להגיע אליו כמו למשל בכיור באמבטיה או במטבח. מצבים כאלו יכולים להיפתר עם פומפה, מים חמים או כימיקלים מיוחדים שאפשר לקנות בכל סופר.

כיצד מטפלים בסתימות בצנרת?

הפתיחה יכולה להתבצע בכמה שיטות כאשר את השיטה יש לבחור בהתאם לסוג הבעיה. אם מדובר בשורשים בביוב אז יש צורך לנסר אותם, וזה יכול להיות הרבה יותר מסובך וגם הרבה יותר יקר, לעתים מעל אלף שקלים. לאחר מכן כמובן שיש להיפטר מהבעיה לחלוטין במניעה מקדימה וזה גם לא פשוט. אם מדובר בסתימה שנוצרה מנייר או מהיוצרות כלשהי בגלל שמנים או שומנים אז אפשר לבצע שאיבה שכוללת החדרה של צינור ביובית עד למעמקי הביוב, עד לאזור הסתימה, ואז לבצע שאיבה חזקה של המים שתשאב גם את כל המוצקים.

כמה עולה לטפל בסתימות בצנרת?

טיפול בבעיות ביוב יכול לעלות בין 500 שקלים ועד 3000 שקלים כאשר את המחיר הגבוה יותר תצטרכו לשלם במידה ומדובר על פעולה כירורגית כלשהי שכוללת החלפה של חלק צנרת, או ציוד צילום מתקדם שבסופו של דבר לא זול להפעילו, למרות יעילותו. טיפול בצנרת אם כך מושפע ממספר פרמטרים. אנו בעמוס שירותי ביוב וצילום קווים תמיד נציע לכם את המחירים הכי משתלמים שיש ומציעים את השירות שלנו למגזר התעשייתי, העסקי, לפרטי ולרשויות שונות! אז צרו קשר עכשיו לכל שאלה ולקבלת מחיר משתלמת ונגיע אליכם במהרה!

לוגו עמוס שירותי ביוב
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם