באנר עמוס צילום צנרת ותיקוני ביוב

צילום ביוב בחסות הטכנולוגיה

צילום ביוב בחסות הטכנולוגיה- כל הדרכים הטכנולוגיות החדשות לצילום צינורות ביוב

בדיקת צנרת היא חלק חיוני בשמירה על תקינות מערכת הביוב. אם אתם רוצים לאתר סתימה או נזילה מסיבית, עליכם לבדוק את המערכת , כשההמלצה היא לעשות בדיקה שגרתית לפחות פעם בשנה כדי להימנע מתקלות . בדיקת מצלמות ביוב מציעה לכם מבט מבפנים של צנרת ביוב פגומה ללא צורך בחפירה יקרה ומבולגנת. במאמר זה נציע לכם כמה מטכניקות המצלמה השונות המשמשות בבדיקת צינורות ביוב.

רובוט לכרסום שורשים

2. מצלמה ידנית

הטכניקות הפשוטות ביותר של בדיקת הביוב נעשית באמצעות מצלמה , היא כוללות הכנסת מצלמה ידנית לקו הביוב. המצלמה מוזנת למערכת באמצעות כבל ארוך, ושולחת אות באמצעות גלאי לאינסטלטור המפעיל אותה.  המצלמה הידנית היא המכשיר הפשוט ביותר המשמש לבדיקות צנרת, אך הן עדיין יעילות למדי באבחון ואיתור בעיות, אך היא מוגבלת לבדיקה  של הקו הראשי בלבד ולא מתאימה לצינורות מסועפים מהקו הראשי.

3. מצלמות השקה לרוחב
מצלמת שיגור לרוחב דומה למצלמה הידנית בתפקוד, אך מצלמות שיגור לרוחב אינן נדחפות למטה מהצינור באופן ידני. שנית, וזה הכי חשוב, מצלמות שיגור לרוחב יכולות לפרוס מצלמה שנייה. זה שימושי במיוחד לבדיקת קו מסועף מקו הביוב הראשי. כאשר המצלמה מגיעה לקו המסועף, היא משגרת מצלמה שנייה לתוך הצינור כדי להמשיך את הבדיקה. זה מאפשר לכם לקבל תמונה הרבה יותר שלמה של מערכת הצנרת.

עמוס מבצע שירותי כרסום ביוב

4. מצלמות רובוט

מצלמות רובוט מונעות בצינורות , ממדי הצינור מתוכנתים באפליקציה לפני פריסת הרובוט. המערכת נפרסת ומניעה את עצמה במורד הצינור. בזמן שהמערכת נעה, היא מתעדת נתונים של כל אזורי הצינור ב-360 מעלות. הפיד נשלח בחזרה למפעיל באמצעות האפליקציה וכך מתקבלת התמונה הטובה ביותר.

 

למצלמות רובוט  יש הרבה מאוד יתרונות, הם מאפשרים הזזה מכל כיוון, כך שניתן לבדוק בקלות קווים מסועפים כמו גם את הקו הראשי. מספר מצלמות מציעות גם תמונה מלפנים וגם מאחור, כדי להבטיח ששום דבר לא יתפספס. הטכנאי יכול לעבוד על משהו אחר בזמן שהרובוט מסיים את הסקר שלו.

בדיקות מצלמות ביוב משתמשות במצלמה זעירה המותקנת על קצה הכבל, שניתן להחדיר לצינורות הביוב ולעבור דרכם מתחת לאדמה ולצלם תמונות של פנים הביוב. האינסטלטור יכול לצפות בתהליך זה באמצעות מוניטור מעל פני הקרקע ולזהות בעיות אפשריות בצנרת הביוב .

מצלמות דיגיטליות ממוחשבות קטנות וגמישות, האינסטלטור ישתמש בהן להגיע לנקודה שבה עשויה להתקיים סתימה או שבר קטן, כדי לתקן את הבעיה ללא אמצעים פולשניים. המצלמות הדיגיטליות יכולות להתפתל ולהסתובב כך שהן יכולות לנוע דרך כל הפיתולים של הצינור.

 

החדשות הטובות לגבי השימוש במצלמה הן שאתם לא צריכים לחפור ולהוציא מרצפות כדי להגיע לשורש הבעיה. האינסטלטור צופה בצילומי המצלמה בזמן אמת, מבצע אבחנה של הבעיה ואתם יכולים לקבל את קטעי הוידאו בדיסק. 

לפרטים ולהזמנות חייגו עכשיו

ונשמח לספק לכם שירות מתקדם ומהיר ככל שרק אפשר!
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם