מידע מקצועי

שאיבת בורות ביוב

מהם בורות ביוב ולמה צריך לשאוב אותם?

בורות ביוב נמצאים בעיקר בקרבת מפעלים והמטרה שלהם היא לקלוט שפכים שלא יכולים להגיע אל מערכת הביוב. יש שפכים מסוכנים מאוד שיכולים גם לסתום את מערכת הביוב וגם לפגוע מאוד בתהליך טיהור השפכים ולכן הם צריכים להיות מנוקזים אל בורות הביוב. בורות אלו יהיו בעומק של כמה מטרים ובדרך כלל יחסית צרים, כך שהקוטר שלהם ינוע בין חצי מטר ועד מטר אחד בודד. שאיבת בורות ביוב חייבת להתבצע לעתים קרובות כיוון שמצד אחד בורות הביוב מונעים את זיהומם של מי התהום מתחת לקווי ביוב ומונעים סתימות, ומצד שני הם יכולים לזהם מאוד את האדמה שמסביבם.

מתי צריך לשאוב בור ביוב?

השאיבה חייבת להתבצע לעתים תכופות כאשר לעתים יש צורך לשאוב אותם בכל שבוע או בכל כמה ימים. תדירות שאיבת בורות הביוב תלויה בעיקר בכמות השפכים שנכנסת אליו וזאת לפי אופי הפעילות במפעל או בעסק. אם מדובר על מפעל שמייצר כמות עצומה של שפכים מזוהמים ביום אז יהיה צורך לבצע את השאיבה בכל יום ויום. חשוב לזכור שגם אם הבור לא מתמלא עד סופו ולא מצריך לכאורה שאיבה לעתים קרובות, ברגע שהשפכים נמצאים בבור הביוב זמן רב מידי הם יכולים לזהם מאוד את הקרקע וזה כמובן לא רצוי.

כיצד נבחר צוות ביובית מתאים?

אמנם השאיבה של בורות הביוב לא נשמעת משימה מורכבת מידי אך היא יכולה לגלות כמה תקלות של חוסר ניסיון או חוסר מקצועיות, שבדרך כלל נובעת מחוסר ניסיון. חשוב לבחור צוות ביובית אמין, כזה שאפשר לסמוך עליו ומציע אחריות מלאה. רק כך תוכלו להיות שלמים עם הבחירה כאשר צוות כזה יהיה עשיר בהמלצות ובדרך כלל גם פועל שנים רבות בתחום. חשוב מאוד גם לבדוק את המחיר שהצוות מציע שכן מדובר בפעולה שגרתית, ולא כמו פתיחת סתימות ביוב או שאיבת הצפות שמסווגות כבעיות חירום מיידיות, פעולה כזו יכולה להתבצע בכל שעה בלי לחץ ולכן פחות גורמים משפיעים על המחיר הסופי.

כמה עולה לשאוב בור ביוב?

שאיבת בורות ביוב יכולה לעלות בערך בין 400 שקלים ועד 2000 שקלים בממוצע וייתכן שהמחירים יהיו בטווח מעט שונה. המחיר בסופו של דבר תלוי גם בתעריף של צוות הביובית אך גם בכמות השפכים שיש בבור. אם מדובר על שאיבה ארוכה של כמות עצומה של ליטרים המחיר יהיה גבוה יותר מאשר בור יחסית קטן. חשוב לזכור כי המחיר יכול להיות מושפע גם מהעבודה המשותפת שלכם ביחד מה שיכול להוזיל מאוד את המחיר, כאשר תבחרו בשאיבת ביוב קבועה בימים מסוימים.

זה הזמן להבין מהו שירות איכותי באמת, כאשר אצלנו בחברת עמוס שירותי ביוב גם המחיר יפתיע אתכם! פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם לכל בעיה ושאלה!
לוגו עמוס שירותי ביוב
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם