מידע מקצועי

שאיבת הצפות

מתי יש צורך לשאוב הצפות ביוב?

הצפה יכולה לקרות בגלל סיבות רבות, כמו למשל פיצוץ בצינור או במיכל מסוים או ממי הגשמים בשל ניקוז לא הולם או כזה שנסתם. אמנם המקרים הללו רחוקים מלהיות נדירים אך בסופו של דבר הם הרבה פחות נפוצים מהסיבה הראשית והפופולרית ביותר להצפות, והן סתימות בביוב. ברגע שיש סתימה בביוב המים באופן טבעי מחפשים מקום אחר לעלות ממנו, כאשר בדרך כלל הם יעלו מפתחי הניקוז. כמובן שבסתימה ביתית הם יעלו מהכיור או מפתח האסלה אך על זה לא נעסוק במאמר זה. בכל פעם שיש הצפה יש צורך לפטל בה במהירות לפי שהמים יפגעו ברהיטים, מוצרי חשמל וכן הלאה. 

איך מבצעים שאיבה של הצפות?

שאיבת הצפות ביוב צריכה לקרות במהירות הגבוהה ביותר. בכל רגע שעובר יוצאים יותר ויותר מים ולא תמיד סגירת הברז הראשי תעזור לכם לצמצם את הנזק. חשוב לזכור כי שאיבת ההצפות יכולה להיות יעילה רק כאשר יבצעו אותה עם מכשירים מתקדמים, כאשר לא תמיד משאבה טבולה יכולה לעזור. כדי לבצע את השאיבה יש צורך בצוות מיומן שיגיע עם ביובית, כיוון שמעבר להצפה עצמה יש צורך לפתור את המקור לבעיה והיא הסתימה שהתחילה את כל השתלשלות האירועים השלילית. כיצד בדיוק הביובית יכולה לפתור את הבעיה ועד כמה מהירה היא? 

מהו סדר הפעולות של הביובית?

  • סדר הפעולות לפתרון חייב להתחיל בהגעה של הצוות והבנה של הבעיה. הוא צריך להבין עד כמה הסתימה חמורה, לאן ההצפה הגיעה ומה המיקום המדויק של הסתימה.
  • אחרי שהוא הבין את כל אלו הוא צריך להכניס את צינור הביובית עד אשר הוא יגיע אל הסתימה. לעתים יש צורך להשתמש בציוד צילום ביוב מתקדם כדי לזהות את המיקום.
  • אחרי שנמצאה הסתימה והצינור כבר הגיעה עד אליה יש צורך לשאוב אותה בחוזקה. השאיבה חזקה מאוד כך שלמעשה כל המוצקים שגרמו לסתימה יישאבו גם הם.

מה המחיר של שאיבת הצפות?

המחיר של העבודה יכול לנוע בערך בין 300 ועד 2000 שקלים בממוצע לשאיבת הצפות אך יש מחירים גבוהים הרבה יותר. בדרך כלל העלות תהיה גבוהה יותר כאשר מדובר בסתימה עמוקה מאוד, כזו שקשה להגיע אליה. לעתים יהיה מדובר על שורשים בביוב או סתימה שנוצרה במשך זמן רב וכעת צריך לפתוח אותה אחרי עבודה מסובכת יותר. יש חשיבות רבה למחיר גם בנוגע לפרמטרים משתנים כמו שעת הקריאה או היום שלה, כך שאם תקראו לצוות ביובית ביום שבת כנראה שהמחיר יהיה ברף הגבוה יותר ואולי גבוה ב-150 אחוז מהמחיר המקורי. בכל מקרה סקר שוק יעזור לכם לבחור בצורה נבונה. 

בחירת קבלן ביוב מנוסה

כשיש הצפה ממערכת הביוב אתם חייבים שיהיו לצדכם בעלי מקצוע מנוסים. צוות מקצועי לא רק צריך לפתור את הבעיה כמה שיותר מהר, הוא גם חייב להיות זמין לספק לכם מענה בכל שעה ביממה. יחד עם זאת, עליו להציג בפניכם מחירים הוגנים. אולי כל הפרמטרים הללו יחד באותו צוות נשמעת לכם כמו דרישה מוגזמת אך למעשה זה בדיוק מה שאנו בעמוס שירותי ביוב וצילום קווים נספק לכם. אנו יכולים לעמוד לשירותכם בכל בעיה ובכל יום בשבוע, בכל שעה ותמיד עם חיוך על הפנים. החיוך הזה מהר מאוד יעבור אליכם.
פנו אלינו עוד היום ותצטרפו למעגל לקוחות שרק מתרחב כל יום ויום!

לוגו עמוס שירותי ביוב
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם