מידע מקצועי

תיקון צנרת ללא חפירה

כיום, הודות להתפתחויות מרחיקות לכת בתחום הצנרת, ניתן לאתר את התקלה במדויק, לאפיין אותה לפרטי פרטים ולהשיב עטרה ליושנה מבלי לבצע חפירה כלל. 
במאמר שלפניכם נפרט אודות שלושת הטכניקות המרכזיות המשמשות כיום לביצוע תיקוני צנרת ללא חפירה: ריסוק בטון וברזל, שרוול והטלייה מלשון טלאי (Patching). 

איך עושים את תיקון הצנרת ללא חפירה?

Patching

תיקון צנרת בשיטת ה-Patching מבוצע על ידי הספגת דבק סיליקט עוצמתי במיוחד ביריעות פיברגלס, המונחות על פקק מיוחד הניתן לניפוח. הפקק מוכנס לצינור באמצעות רובוט צילום או מצלמת דחיפה וכאשר היריעה ממוקמת בסמוך לאזור שיש לתקן, מנפחים את הפקק כך שיריעת הפיברגלס תיצמד לאזור הפגום. הטלאי המיושם בשיטה זו מקנה לצינור עמידות ברמה גבוהה יותר מזו שאפיינה אותו לפני התיקון.

שרוול

מערכת זו, הנקראת גם Quick Lock, כוללת גליל נירוסטה העטוף במעטפת גומי אלסטית. את הגליל ניתן לשנע בתוך הצנרת עד לאזור הסדוק או השבור באמצעות מצלמת דחיפה או רובוט צילום ובאזור זה מקבעים את הגליל לצינור המקורי. בשיטה הזו לא עושים שימוש בדבק כך שאין צורך לחכות לייבוש ובנוסף לכך, ניתן באמצעות טכניקה זו לבצע תיקוני שרשרת למרחקים ארוכים במיוחד.

ריסוק בטון וברזל

טכניקה זו מבוססת על הכנסת זרוע רובוטית עוצמתית מאוד לתוך הצנרת. הזרוע למעשה מפרקת את כל שאריות הברזל, הבטון והפסולת בצנרת והופכת אותן לחול שנשטף אל מחוץ לצנרת עם זרם המים.

תיקון צנרת ללא חפירה זו עבודה למומחים בלבד

לקבלת פרטים נוספים על תיקון צנרת הביוב ללא חפירה, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת "עמוס שירותי ביוב וצילום קווים" בטלפון מספר.

תיקון צנרת ללא חפירה
לוגו עמוס שירותי ביוב
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם