מאתר נזילות

מיהו מאתר נזילות ומה הוא מבצע?

מאתר נזילות הוא איש מקצוע מתחום האינסטלציה אך אין להתבלבל בינו לבין אינסטלטור. איתור נזילות היא פעולה מורכבת מאוד ובעיקר כאשר היא מתבצעת במערכת הביוב ולא בקיר הביתי שלכם, מה שרלוונטי כאשר קונים דירה חדשה או בדיקה שנתית שמטרתה לוודא שמערת האינסטלציה במבנה תקינה.

מתי יש צורך במאתר נזילות?

  • איתור נזילות מתבקש בשני מקרים: כאשר יש סימני נזילות וכאשר מבצעים בדיקה שגרתית. הבדיקה השגרתית שעמה נתחיל מחולת גם היא לשניים: בדיקה לבית הנוכחי שלכם ובדיקה לבית העתידי שלכם.
  • כאשר רוכשים בית חדש או כל נכס אחר, יש לבצע בדק בית כדי לאשש שכל המערכות בו באמת תקינות, כי לעתים בעל הנכס הנוכחי יסתיר מכם מידע או שלא יידע זאת בעצמו. המצב השני הוא בדיקה שגרתית לבית, מומלץ כל שנה אך אפשר גם כל שנתיים, בהתאם לגיל הבית.
  • כמו כן יש צורך בבעל המקצוע כאשר יש סימני נזילות, כמו למשל עובש, קיר מתקלף, סימני רטיבות, חילוף צבע וכולי. סימנים אלו מעידים כי יש נזילה שיכולה גם להיות שם זמן רב, כיוון שמועד הופעת הסימנים לא תמיד קרוב למועד תחילת הנזילה.

כיצד מתבצע איתור נזילות בצורה הנכונה?

איתור נזילות בעבר היה מתבצע על ידי זיהוי מקום הנזילה לפי הסימנים, על אף שזה לא מדויק כי המים רק מתנקזים למקום בו מופיעים הסימנים ואינם יוצאים משם. האיתור היה מתבצע באופן ויזואלי, כלומר אותו מאתר נזילות שהגיע למקום היה צריך לחצוב בקיר עד שהוא חשוף את מקור הנזילה ומטפל בה, על ידי סתימתה או על ידי החלפת חלק הצינור הבעייתי. זה היה עולה כסף רב, לוקח זמן רב אך כיום משתמשים בצילום תרמי. מצלמה תרמית קולטת את החום שיוצא מהמים מבעד לקיר, ולפי הבדלי הטמפ', שנובעים מכך שהמים יוצאים ממקום מסוים, אפשר לגלות את מיקומה.

עד כמה חשוב השימוש במצלמה תרמית?

לא רק שהמצלמה התרמית מספרת לנו היכן בדיוק הנזילה נמצאת, היא גם ממחישה עד כמה היא חמורה. אפשר ממש לראות את המים יוצאים, לעתים בפראות ולעתים בטפטוף איטי. המצלמה התרמית חשובה במיוחד כיוון שהיא מונעת את ההרס של הקיר ובכך חוסכת זמן רב. הזמן הזה מתגלם במחיר נוח יותר שמאתר הנזילות יכול להציע ובכל הוא גם יכול לראות לקוחות רבים יותר ביום עבודה בודד. בנוסף, השימוש במצלמה תרמית מאפשר בדיקות שגרתיות למערכת האינסטלציה ולמערכת הביוב, מה שלא היה מתאפשר בעבר באותה רמה ולכן היה מתבצע בפועל במידה מועטה.

כמה עולה השירות?

איתור נזילות במערכת הביוב יכול לעלות החל מ-500 ש"ח לרוב אך יכול להגיע גם לאזור ה-2000 ש"ח ואף יותר. המחיר ממוצע והוא מושפע מגורמים רבים, חלקם 'יבשים' כמו למשל המרחק שהצוות צריך לעבור כדי להגיע למקום, מועד הקריאה וכן הלאה. כמובן שאם תזמינו את השירות מעכשיו לעכשיו הוא יכול לעלות יותר בעיקר אם מדובר בקריאה בשעות הלילה המאוחרות או ביום מנוחה. יחד עם זאת, ככל שהשטח שיש לבדוק יהיה גדול יותר כך המחיר יהיה גבוה יותר.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם