ניקוי ביוב

מהו תהליך ניקוי ביוב ומדוע הוא נדרש?

ניקוי ביוב הוא תהליך חשוב מאוד שיכול לבצע רק בעל מקצוע. ניקוי ביוב הוא ניקוי של הצנרת שמובילה את השפכים אל צינור הביוב הגדול שבו אפשר ממש לעמוד. הצינורות הללו יכולים להתלכלך בגלל שמנים או מוצקים שונים, גם מהמגזר הפרטי וגם מהמגזר העסקי והתעשייתי, וכך יש צורך לבצע את הניקיון אחת לתקופה, בהתאם לשימוש בו לפי המתאר.

מי יכול לנקות את הביוב באופן מקצועי?

רק צוות ביובית מנוסה יכול לנקות את הביוב. אולי הפעולה הזו נשמעת לכם פשוטה וגם תיראה כזו כאשר הצוות יגיע אל המקום, אך בסופו של דבר היא דורשת ידע רב. ללא מקצועיות ושליטה בכל האפשרויות שמציעה הביובית, ותכנון מקדים של הניקוי לפי הצינורות שיכולות להתלכלך, לא יהיה ניתן לבצע ניקוי יסודי. הניקיון מתבצע באמצעות שטיפת קווי הביוב בזרם מים בלחץ גבוה אותו מייצרת הביובית, היא יכולה לבצע את ההזרמה הזו למשך דקות ארוכות אם כי תוך זמן קצר הביוב נפתח לחלוטין. 

מדוע חשוב לשמור על הביוב נקי?

אם לא מבצעים ניקוי ביוב בכלל, הביוב ייסתם במוקדם או במאוחר. כאשר הביוב נסתם זו מכה קשה מאוד בעיקר לעסקים ולמפעלים שצריכים לעצור את העבודה שלהם ולטפל בבעיה עד שהיא תיפתר. למרות שפעולות שגרתיות כמו תחזוק הביוב עולות לעסק כסף, אך בסופו של דבר הן חוסכות בעתיד הרבה יותר. כאשר תהיה בעיה בביוב לא רק שהבעיה תהיה יקרה יותר וארוכה יותר לטיפול, כך שהפעילות העסקית תיעצר למשך זמן רב יותר ותגרום להפסד כספי נוסף, גם הנזק שייגרם בגלל ההצפה בשל הסתימה תגרום לעוד נזק. לכן חשוב לבצע את הניקיון ויש לעשות זאת בתדירות מתאימה לפי המקום.

כיצד מתחזקים את מערכת הביוב?

הניקוי והתחזוקה של מערכת הביוב מתבצעים גם על ידי שטיפת קווי ביוב בלחץ מים גבוה וגם על ידי החלפת חלקים כשיש בכך צורך. לעתים יש חלקים הרוסים מאוד, חלקם אולי מחלידים, ואז גם הניקיון לא יעזור. זה קורה לעתים נדירות אך בכל זאת יש צורך להתמיד לא רק בניקוי אלא גם בצילום קווי ביוב שיחשוף את הבעיות הללו. כמובן שיש חשיבות גם לשימוש נכון במערכת הביוב כדי למנוע בעיות, וכך הסבירות לבעיות והצורך בניקוי ביוב ירדו משמעותית.

כמה עולה ניקוי ביוב ומה משפיע על המחיר?

ניקוי ביוב יכול לעלות מ-400 ש"ח ולהגיע עד 2000 ש"ח אך זהו מחיר ממוצע. הטווח יכול להשתנות לכיוון מעלה כאשר מדובר במערכת גדולה יותר, הרי כשיש צורך בבדיקה רחבה יותר הפעולה תימשך זמן רב יותר וכך גם המחיר יגדל. גם המרחק שהצוות עובר משפיע על המחיר וגם מועד העבודה, אם כי בדרך כלל מדובר על ניקוי שגרתי ולא בעת חירום ולכן מבחינת הפרמטר הזה לא צפוי להיות הבדל גדול.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *