מידע מקצועי

שטיפת קווי ביוב

שמירה על תקינות קווי הביוב דורשת תחזוקה מתמדת שלהם וטיפול במגוון בעיות 
תקינותם של קווי הביוב מאפשרים לנו ליהנות ממים זורמים מבלי לסבול ממפגעים כגון רטיבות, ריחות לא נעימים, הצפות ועוד. בכדי לשמור על תקינות של קווי ביוב לאורך זמן, לא מספיק רק לטפל בבעיות שצצות, ועדיף הרבה יותר למנוע את התפתחותן. כיום ישנן שיטות רבות המסייעות לנו בשמירה על קווי צנרת תקינים, כאשר הצורה הטובה ביותר הינה שטיפת קווי ביוב. 

אז מה חשוב לדעת על שטיפות קווי ביוב?

  • מה זה – שטיפת קווי ביוב הינה שטיפה המתבצעת בעוצמה רבה ביותר, בדרך כלל בעזרת מים בלבד אולם לעיתים גם בשילוב עם חומרים אחרים, של קווי ביוב עירוניים, ביתיים, של עסקים ועוד. שטיפה זו מסייעת לנו בשמירה לאורך זמן על קווי הביוב ולה יתרונות רבים. בכדי ליהנות מעוצמת השטיפה חשוב להיעזר בשירותיהם של מומחים בתחום, כגון עמוס שירותי ביוב וצילום קווים, אשר הינם גם בעלי הידע המתאים לביצוע העבודה וגם בעלי המכשירים הנדרשים לשם כן.

 

  • כיצד זה מתבצע – השטיפה מתבצעת בכמה שלבים, כאשר בתחילה יש לוודא כי קווי הביוב עליהם מתבצעת העבודה הינם מסוג אשר יכול לעמוד בעוצמת השטיפה, וכי היא לא תגרום להם לנזק במקום להועיל. לאחר בדיקת הקווים וטיפול בתקלות קיימות, אפשר לעבור לתהליך השטיפה. השטיפה מתבצעת בדרך כלל בסיוע ביובית, אשר אינה רק שואבת את תוכן הביוב אלא מאפשרת לנו גם לשטוף אותו באמצעות מים בעוצמה גבוהה.

למה חשוב לבצע את השטיפה?

בביוב מצטברים עם הזמן חומרים מזיקים רבים אשר גורמים להיווצרות איטית של תקלות שונות כגון סתימה בשל הצטברות שומנים וחומרים בלתי מסיסים או יצירת נזילות בשל כניסת שורשים אל קווי הביוב. לרוב, לא נגלה תקלות אלו עד שיהיה מאוחר מידי והן כבר יגרמו נזק כל כך נרחב לצנרת שנהיה חייבים לתקן אותה באופן מאסיבי. שטיפת קווי ביוב מאפשרת לנו לנקות את הקווים ולהיפטר מתקלות קטנות שעוד לא גרמו להשלכות חמורות על הצנרת.

פתיחת קווי ביוב

אחד היתרונות המשמעותיים בשטיפת צנרת הינו פתיחת קווי ביוב. סתימות קטנות בצנרת עלולות לא רק להתפתח לסתימה חמורה אשר תוביל להצפה ולעיתים פיצוץ של הצנרת, אלא גם להאטת הזרימה, התפתחות חיידקים, פיזור ריחות לא נעימים ועוד. עמוס שירותי ביוב וצילום קווים מציעים מגוון רחב של פתרונות לפתיחת קווי ביוב, ביניהם גם שטיפת קווי ביוב המאפשרת פתיחה של סתימות קטנות, מניעת הצטברות שומנים בדפנות הצנרת, מניעת צמיחה שורשים ועוד. 

פעם בכמה זמן צריך לשטוף את קווי הביוב?

את שטיפת קווי הביוב מומלץ לעשות באופן קבוע, כאשר תדירות הביצוע משתנה בהתאם למוסד בו מבצעים את השטיפה. לבתים פרטיים בהם ישנה שמירה יחסית על החומרים המגיעים לצנרת הביתית ניתן לעשות שטיפה לעיתים רחוקות – לעיתים אף אחת לשנה או שנתיים.

הדבר אינו כך במוסדות גדולים בהם השמירה פחות אדוקה, ובייחוד במקומות בהם עושים שימוש בחומרים מזיקים כגון מסעדות, מפעלי תעשייה ועוד. במקרים אלו מומלץ להתייעץ עם מומחים כגון עמוס שירותי ביוב וצילום קווים ולקבוע את התדירות המתאימה לביצוע שטיפה של קווי הביוב.

בכל הנוגע לשטיפת קווי ביוב, חשוב להיעזר במומחים בעלי ניסיון בתחום

עמוס שירותי ביוב וצילום קווים הינה חברה המתמחה בכל הקשור לטיפול בצנרת הביוב. החברה מציעה מגוון רחב ביותר של שירותים, ביניהם גם שירותי שטיפת קווי ביוב המתאימים לאנשים פרטיים וחברות גדולות. היעזרות בבעלי מקצוע בתחום זה חשובה לשם הצלחת התהליך הדורש לא רק שימוש בכלים הנכונים, אלא גם ידע נרחב בתחום וניסיון.

זקוקים לשטיפה של קווי הביוב? צרו איתנו קשר עוד היום, אנחנו חברת עמוס שירותי ביוב עובדים 24 שעות ביממה ונגיד במהרה לבצע את העבודה בצורה הכי טובה שיש!

לוגו עמוס שירותי ביוב
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם