מידע מקצועי

כרסום ותיקון צנרת ללא חפירה

אולי לא שמעתם עוד על שרוול צנרת ביוב אך ככל הנראה הוא הסיבה מדוע את לא מוטרדים יותר מעבודות ביוב מרעישות ומלכלכות בסביבת מגורכם. שרוול הצנרת הוא אחד מההמצאות החשובות שידע עולם הביוב וזה הזמן להבין מהו, למי הוא תורם וכיצד.

מהו שרוול צנרת ביוב?

מערכת הביוב יכולה להיות חזקה ועמידה במיוחד אך למעשה היא יכולה להיפגע בגלל שלל סיבות. יכול להיות ששורשים יחדרו אליה, יכול להיות שתהיה בה נזילה בגלל רעידת אדמה קלה שקרתה ויכול גם להיות שהיא תסבול מבלאי טבעי ועם זה אי אפשר להילחם. נזילות ממערכת זו הן דבר נפוץ מאוד ולא מדובר בבעיה נדירה שאין לה מענה והמענה כיום הרבה יותר פשוט ממה שהיה בעבר. בעבר היה צורך לבצע קידוחים וחפירות, לחשוף את קווי הביוב ולהחליף את צנרת הביוב אך עם שרוול צנרת ביוב אפשר פשוט להשחיל את השרוול אל תוך הצנרת, לנפח אותו והוא מתקבע במקום וחוסם את הנזילה.

הכול מתחיל מתכנון קפדני

כדי להשתמש בשרוול צנרת יש צורך בתכנון קפדני מראש ואי אפשר להשתמש בו ככה סתם למרות שהוא נשמע כפטנט פשוט לתפעול. עדיין יש צורך להבין מהיכן בדיוק הנזילה מגיעה ומה החומרה שלה וכך למעשה הוא אינו מהווה תחליף לכל הפעולה. התכנון של החדרת השרוול צריך להיות מדויק מאוד ויש לבצע קודם צילום של צנרת הביוב עם מצלמה תרמית ועם שאר המכשור המתקדם כדי להבין היכן היא נמצאת ואיזה שרוול יתאים, כמו כן כדי להבין מתי הוא מגיע אל המקום המתאים בו קרתה הנזילה. אחרי שהוא הגיע למקום הנכון מה עושים כדי שיעצור אותה.

ניפוח השרוול והטמעתו בצנרת

כאשר שרוול צנרת הביוב הגיע אל הנקודה הנכונה והוא ממש מתחת לנזילה, הוא מתנפח. הניפוח שלו מתבצע באמצעים מתקדמים כאשר אפשר לשלוט בו מרחוק ממש כמו שאפשר כיום לשלוט על מצלמות רובוטיות שהן מתקדמות במיוחד ויכולות לבצע שלל פעולות. עם זאת, גם הניפוח שלו לא יהיה מספק וכדי שהוא יהיה עמיד לאורך זמן במיקום החדש שלו יש צורך לחמם אותו כדי שייטמע בצנרת. במידה והוא לא יהיה דבוק בחוזקה, הוא לא באמת יוכל לחסום את הנזילה וכך למעשה הטיפול כולו לא יהיה יעיל. החימום מתבצע מרחוק ובאופן מבוקר לחלוטין.

טיפול שלא מפריע לציבור

אחת הבעיות של עבודות מסוג זה, כמו החלפת חלק בצנרת או תיקון נזילה חמורה, היא שיש צורך לחפור, לקדוח, ללכלך ולמעשה להפריע לציבור. רק הרעש שנוצר מפעולות הקדיחה יכול להוציא את התושבים מדעתם, מה גם שמדובר בפעולה יקרה מאוד. פעולה הקידוח והחפירה יכולה להימשך זמן רב ובאופן כללי היא הרבה יותר יקרה מהחדר של שרוול לצנרת וזאת בגלל שלל הכלים שיש להשתמש בהם למען השלמתה. כאשר משתמשים בשרוול צנרת ביוב אין כלל הפרעה לציבור, ומלבד עבודה די נקודתית באזור הבעייתי התושבים באזור לא ירגישו כלל בפעולה מה גם שהיא מהירה יותר.

הכל בהתאמה אישית

אולי נדמה לכם כי השרוול מוגבל מאוד בממדים שלו ובעמידות שלו בגלל שמדובר בצינור שחייב להיות גמיש והוא צריך להתנפח ולהתחמם עד שהוא נצמד אל הצנרת. עם זאת, אפשר להתאים אותו לכל צינור שהוא ולמעשה הוא מותאם בהזמנה אישית. הוא יכול להיות מותאם בצורה נהדרת לכל סוג צנרת ולמעשה הוא יהיה עמיד ממש כמו חלק חדש. כיום כל צוות ביובית חייב להציע את אפשרות הטיפול הזאת שתהיה הרבה יותר זולה ונכונה – לפרטים נוספים ומידע נוסף צרו קשר עם חברת עמוס שירותי ביוב עוד היום! 

לוגו עמוס שירותי ביוב
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם