סתימה בביוב

אחרי שהבנתם שיש לכם הצפה בבית והיא לא נגרמה בגלל הגשם ואחרי שהבנתם שאין לכם נזילה מהצינור וטוב שכך, הגיע הזמן להפסיק להכחיש ולהבין שיש לכם סתימה בביוב. ביוב שעולה על גדותיו זהו אחר המראות המצערים והמסריחים ביותר שיש אך במקום להתעצבן ולהתבאס, תמשיכו לקרוא ותדעו מה לעשות במידה וזה קורה.

ממה נגרמת סתימה בביוב?

  • בראש ובראשונה הגורם מספר אחת לסתימות בביוב היא הפסולת הביתית שלנו. נכון שמערכת הביוב בישראל יכולה לקלוט נייר טואלט בשונה ממקומות אחרים כמו המזרח ודרום אמריקה, אך עדיין כמות גדולה של נייר טואלט או מוצרי היגיינה יכולה לגרום לסתימה רצינית.

 

  • עוד גורם ראשי לסתימה במגזר התעשייתי והעסקי הוא חדירת שפכים מזהמים אל הביוב. שפכים אלו כמו שמנים ושומנים יכולים לחדור לביוב ולחסום אותו באיטיות ובהדרגה.

 

  • במקרים קיצוניים יותר יכול להיות ששורשים שחדרו מהעץ לביוב יגרמו לבעיה, או חיות שנסחפו לביוב ותוך כדי מציאת מותם גרמו לסתימה.

הצרה המוכרת של עולם הביוב

עולם הביוב רווי בבעיות שונות חרף העמידות והגודל שלו. הממדים של צינורות הביוב לא תמיד יהיו עבים ומרשימים והמערכת המורכבת הזו בנויה בין היתר גם מצינורות דקים יותר. אותם צינורות דקים הם אלו שנסתמים כאשר הסיבות לכך מגוונות ורבות ועליהן נרחיב בהמשך. זוהי אחת הצרות המוכרות ביותר לכל המגזרים, מהמגזר התעשייתי שסתימה יכולה להיות בעלת השלכות הרסניות של הצפה חמורה ועד המגזר הביתי שיכול לסבול מהצפה בשירותים, במקלחת וכמובן הרס של רהיטים ומוצרי חשמל. ממה הסתימה נגרמת וכיצד אפשר לפתור אותה?

מה ההשלכות של סתימה בביוב?

שסתימה בביוב לא תתעתע בכם, היא חמורה הרבה יותר ממה שהיא מרגישה. אחת הבעיות הגדולות ביותר בסתימה במערכת הביוב היא ההחמרה שלה מרגע לרגע, כאשר היא מחייבת פתרון מהיר ומקצועי. סתימה בביוב תגרום בהמשך גם להצפה, כאשר אחת הבעיות הנוספות שיש לציין היא שאי אפשר למנוע נזק נוסף כמו למשל בנזילה מהצנרת על ידי סגירת ברז המים הראשי. אם הסתימה קורת בצינור שמוביל מים מכמה דירות סביר להניח שבסופו של דבר מישהו מהדיירים יוריד את המים בשירותים המים האלו, לפי חוקי הפיזיקה, מצאו מקום אחר לצאת ממנו.

איך מטפלים בסתימה בביוב?

טיפול בסתימה בביוב במגזר הביתי יכול להתבצע על ידי אינסטלטורים מוסמכים אם הבעיה לא חמורה ולא עמוקה מידי. בכל בעיה אחרת במקום עמוק יותר או במתאר מסובך יותר, כמו במתאר העירוני או התעשייתי, רק צוות ביובית יוכל לענות לצרכים שלכם ולטפל בבעיה במהירות ובמיומנות. חשוב לזכור כי הטיפול בסתימה יכול להיות רשלני בכל מקרה אפילו על ידי צוות ביובית ומכאן שיש לבחור בצוות מנוסה ובעל ניסיון מנוסה שעושה עליכם רושם טוב ובעל המלצות. סתימה בביוב יכולה להיפתר על ידי שאיבת ביוב, שתשאב גם את המוצקים שגרמו לביוב, וגם על ידי שטיפת קווי ביוב בלחץ מים גבוה.
אצלנו בחברת עמוס שירותי ביוב ישנו צוות מקצועי אשר יודע להתמודד ביעילות עם בעיות במערכת הביוב.

פתרון מהיר, אמין ולטווח הארוך

חשוב לזכור שפתיחת סתימה בביוב נמדדת לטווח הארוך ולא לטווח הקצר, אז אם הביוב נפתח וההצפה ירדה במפלסה, זה לא הזמן להתלהב.

צוות ביובית מיומן שיודע מה הוא עושה יטפל מצד אחד במהירות ומצד שני ביסודיות. אם הטיפול יהיה איטי ומסורבל כולל הגעה איטית של הצוות, הבעיה תהיה הרבה יותר חמורה ויקרה לטיפול. יחד עם זאת הטיפול חייב להיות מקיף ולפתור את הבעיה אחת ולתמיד, כך שהסתימה לא תחזור בעתיד. בנוסף מומלץ לנצל את המעמד של נוכחות הביובית כדי לבדוק את תקינות הביוב גם בחלקים אחרים ולשטוף את כל חלקי המערכת.

ההמלצות עלינו – חברת עמוס שירותי ביוב לא נגמרות ואיתנו מערכת הביוב שלכם תפעל ללא כל תקלה. זה הזמן להבין מהו שירות איכותי באמת, כאשר גם המחיר יפתיע אתכם! פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם לכל בעיה ושאלה! 

אם נוצרה אצלכם סתימה בביוב אל תמשכו את זה וצרו איתנו קשר עכשיו על מנת שנבוא ונפתור את הבעיה במהירות!

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.